BREAKING NEWSEvenimentTara Chioarului

URMARE INCIDENT DN1C ŞOMCUTA MARE: Şoferul TIR-ul identificat şi cercetat penal de poliţie (FOTO-VIDEO)

Revenim cu informaţii referitoare la incidentul produs pe drumul naţional 1 C Baia Mare – Dej, la intrare în oraşul Şomcuta Mare. Vă reamintim că şoferul unui microbuz a fost blocat în trafic de alţi doi participanţi la trafic: şoferul unei autoutilitare şi şoferul unui autotren.

Din autotren au coborât două persoane, una având un cuţit în mână şi au început să fugă către conducătorul microbuzului de călători. Întreaga scenă, şocantă, a fost înregistrată de camera de bord a vehiculului.

Biroul de presă al IPJ Maramureş a făcut următoarele precizări: „Un sătmărean în vârstă de 36 de ani a declarat ca a fost blocat în trafic și amenințat de către conducătorul unui autocamion. Poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de amenințare, împiedicarea sau îngreunarea circulației pe drumurile publice și tulburarea ordinii și liniștii publice” a declarat Florina Meteş, purtător de cuvânt al IPJ Maramureş.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA ŞTIREA INIŢIALĂ.

Te-ar putea interesa si

CERCETAT PENTRU TREI INFRACŢIUNI: La adăpostul nopţii a încercat să se sustragă controlului poliţiştilor din Şomcuta Mare

Vasile Dale

„PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată!“ Pasaj Italsofa (Baia Mare-Groși)

Redactie

EXCLUSIV FOTO – ACCIDENT MORTAL ÎNTRE CAVNIC ŞI BUDEŞTI: Afaceristul maramuresean Denis Repka a decedat după ce s-a răsturnat cu motocicleta (actualizare)

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.