EvenimentSportTara Chioarului

FOTBAL. CUPA ROMÂNIEI: PROGRESUL ȘOMCUTA – RAPID JIBOU 4-2 (2-2, 2-1). JUCĂTOR LEȘINAT DE LA CANICULĂ

Astăzi Progresul Șomcuta Mare a întâlnit în prima fază a Cupei României, formația sălăjeană Rapid Jibou. Meciul s-a disputat pe o căldură infernală pe terenul din Săsar.

Oaspeții au fost cei care au deschis scorul însă până la pauză Ionuț Buhai a reușit să marcheze de două ori și a adus formația șomcuteană în avantaj. Cu un minut înainte de finalul celor 90 de minute oaspeți reușesc egalarea.

Două minute mai târziu șomcutenii primesc lovitură de la 11 metri însă ratează iar meciul merge în prelungiri. Nu înainte ca un jucător de la oaspeți să leșine pe teren din cauza caniculei. A fost preluat de echipajul medical.

În prelungiri Progresul Șomcuta reușește să mai marcheze de două ori și merge mai departe în Cupa României. Să mai spunem că tot în reprizele de prelungiri Mureșan și portarul Hotigan sunt eliminați de centralul partidei.

Credit foto: Radu Țolaș.

CONDAMNAT: Închisoare pe viață pentru criminalul Ramonei, mămica din Baia Mare ucisă de față cu fetița ei de 3 ani

Redactie

URMARE POTOP: Pagube însemnate a lăsat în urmă ruperea de nori de la Curtuiuşu Mare