Sport

FOTBAL. OLD BOYS: Armătura Zalău – Sport Team Baia Mare 4-2 (3-1)

La sfârșitul săptămânii trecute, pe terenul municipal din Zalău, s-a disputat partida de fotbal old boys dintre echipa Armătura și Sport Team.

Meciul a început în nota de dominare a echipei gazdă, care deschide scorul în min. 8 prin Grigore Păşcuţă, în urma unui contraatac pe partea stângăa a direcției de atac 1-0). Golul 2 are același traseu, însă autorul este Robert Niculăuț (2-0, min. 28).

La acest scor echipa din Baia Mare beneficiază de o lovitură de la 11 m, transformată de Cristian Bărbos (2-1, min. 35), iar în minutul 40 același Cristian Bărbos trece pe lângă egalare, după ce driblează și portarul trage pe lângă poarta goală.

Până la finalul primei reprize, zălăuanii mai înscriu un gol „cu noroc”, prin Alexandru Pop, deoarece portarul Edy Costin, nefiind presat de nimeni, scapă mingea din mâini și intră în propria poartă (3-1, min. 44).

Repriza a II-a este mai echilibrată, ambele formații mai înscriu câte un gol, primii fiind gazdele în min. 72, prin Robert Niculauț (4-1), iar cei de la Sport Team, prin Bogdan Trif, în min. 83, în urma unei lovituri de la 11 m. Astfel meciul se termină 4-2 în favoarea echipei din Zalău.

De menționat că echipa Armătura și-a întărit lotul cu patru jucători noi, iar de la oaspeți au lipsit golgheterul Bogdan Bîrle, accidentat, Sergiu Fagi și Rareș Pop Popescu, iar Vasile Terec s-a accidentat în timpul meciului, în min. 10.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bela, Alin Demian și Sergiu Negrean.

Echipe
Armătura: Dorut Ghete, Titus Copceac, Ioan Catană, Adrian Bob, Dinu Costina, Alin Todorut, Grigore Pop, Csabi Szilagy, Grigore Păscută, Cosmin Sabou, Ioan Meleg, Adrian Sturz, Robert Niculauț, Silviu Sebeni, Alexandru Pop, Ovidiu Pop, Ioan Teglaș, Artur Vaida, Ferencz Tunyogy.
Antrenori:Vasile Stâncel și Sorin Chifa.

Sport Team: Edy Costin, Marius Cardos, Dorin Avram, Vasile Terec, Cristian Măgurean, Ciprian Coste, Gheorghe Mateas, Marius Hindli, Mario Bela, Daniel Luputi, Ionuț Pop, Daniel Gheighis, Cristian Bărbos, Bogdan Trif, Ioan Marchiș.
Antrenor Ioan Marchiș.
Următorul meci pentru Sport Team va fi cu echipa de old boys Independența Baia Mare.

Te-ar putea interesa si

PERFORMANŢĂ: Jandarm maramureşean, multiplu campion la șah

Redactie

SCANDAL IMENS la Centrul de Excelență de Volei din Baia Mare. VEZI decizia Ministerului Educației

Vasile Dale

CN ÎNOT MASTERS: Sportivii de la Clubul Gold Stars Baia Mare au cucerit 20 de medalii, 15 de aur (FOTO)